Gadżety to hasło, które kojarzy się raczej z osobami młodymi i młodzieżą. Tymczasem warto zainteresować się dostępnymi na rynku i zyskującymi coraz większą popularność gadżetami dedykowanymi dla seniorów.

lokalizator dla seniora

Jednym z przykładów tego typu gadżetów może być lokalizator dla seniora . Taki sprzęt może okazać się bardzo przydatny, dzięki niemu będziemy wiedzieć gdzie znajduje się nasz ukochany senior – dziadek lub babcia. Może się to okazać szczególnie istotne w przypadku osób cierpiących na demencję starczą, sklerozę czy tez chorobę Alzhaimera, którym może zdarzyć się nieświadome zagubienie, nawet w bliskiej okolicy domu.

zegarek jako telefon

Drugim przykładem tego typu ciekawego gadżetu dla seniora może być zegarek jako telefon . Taki mały sprzęt założony na rękę nie powinien przeszkadzać naszemu seniorowi, zapewniając mu komfort. Równocześnie smartwatch ogranicza ryzyko zapomnienia o nim, tak duże w przypadku telefonu komórkowego. Ograniczona ilość opcji i przyjazny layout sprawiają, że powinniśmy bez trudu nauczyć naszego seniora obsługi zegarka i wykonywania połączeń. Jak wiadomo seniorzy rzadziej korzystają z opcji smsów.