Posiadanie firmowej aplikacji bardzo często jest niezbędne, aby móc dalej rozwijać biznes, łatwo obsługiwać nowych klientów i pozyskiwać nowych. Zanim jednak projekt powstanie, musimy zadbać o to, by znaleźć odpowiedni zespół specjalistów, który go dla nas opracuje i zrealizuje. Na co powinniśmy uważać, gdy poszukujemy dobrego software house zajmującego się aplikacjami z dziedziny fintech? Od czego rozpoczyna się proces tworzenia aplikacji i na jakie pytania musimy się przygotować, aby móc szybko, sprawnie i bezproblemowo przebrnąć przez początkową burzę mózgów?

1. App development – na czym polega?

2. Kiedy biznes potrzebuje aplikacji?

3. Consulting services i nie tylko – po czym poznać dobrego developera aplikacji?

4. Na co jeszcze uważać tworząc i rozwijając aplikację firmową?

App development – na czym polega?

Jednym z zadań, jakimi zajmuje się software house, jest przygotowywanie, pisanie i projektowanie aplikacji mobilnych i desktopowych na potrzeby klientów. Proces ten zawsze zaczyna się od określenia potrzeb marki, która ma z programu korzystać, jej klientów, oraz ustalenie podstawowych założeń, na jakich oprzemy cały projekt. Nie możemy również zapomnieć o budżecie, który jest istotną częścią fazy projektowej – w końcu projekt musi zmieścić się w jego ramach. Istotne są także narzędzia, z jakich przyjdzie nam korzystać. Czasami na przykład wykorzystanie machine learning w procesie przygotowywania aplikacji może okazać się bardzo pomocne.

Kiedy biznes potrzebuje aplikacji?

Potrzeba posiadania własnej aplikacji zazwyczaj pojawia się u marek, które swoją popularność zawdzięczają obecności w internecie lub też dostarczają usługę, którą można wykonać online. Zaliczymy tutaj przede wszystkim branżę e-commerce, m commerce, bankowość czy usługi świadczone zdalnie. Ważnym przy tym jest, aby tworzony projekt działał zarówno na Android iOS, jak i systemie Apple. Dodatkowe szczegóły zazwyczaj omawia się już po przygotowaniu szkieletu projektu. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie https://itcraftapps.com.

Consulting services i nie tylko – po czym poznać dobrego developera aplikacji?

Profesjonalny software house, jak na przykład ITcraft, rozpoczyna proces tworzenia aplikacji od dokładnego wywiadu. Z jednej strony musimy poznać potrzeby zamawiającego, a z drugiej – jego klientów. Z tego powodu bardzo często studia developerskie posiadają własnych specjalistów od consultingu, a na podstawie ich pracy powstaje baza pod dalsze prace. Poza samym kodem i funkcjonalnościami bardzo ważne są również kwestie graficzne, jak na przykład UI design for applications, który odpowiada za wygodę użytkowania aplikacji. Dopiero, gdy software house jest w stanie połączyć te wszystkie elementy, możemy mówić o kompleksowej usłudze tworzenia apek.

Na co jeszcze uważać tworząc i rozwijając aplikację firmową?

Wybierając firmę, która przygotuje dla nas projekt platform, aplikacji lub dowolnego innego oprogramowania web powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, czego oczekujemy. Jeżeli nie odpowiada nam współpraca zdalna zadbajmy o to, by wybrany kontrahent znajdował się blisko nas, najlepiej w tym samym mieście, np. Warszawie czy Krakowie. Dodatkowo zwróćmy też uwagę, jak specjaliści podchodzą do naszego pomysłu, czy są w stanie określić nasze potrzeby i czy potrafią pracować zgodnie z zasadami top secret. Dzięki takim kryteriom szybko będziemy w stanie ocenić, czy wybrana firma faktycznie jest w stanie spełnić nasze oczekiwania i czy będzie nam się dobrze współpracować.