Fotografia to satysfakcjonujące hobby dla milionów entuzjastów na całym świecie. Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, rozpoczynając fotografię. Fotografia jak zacząć?

Podobnie jak w przypadku innych form sztuki, takich jak malarstwo czy rzeźba, fotografia może zmienić Twój pogląd na świat i sprawić, że spojrzysz na rzeczy inaczej. Kiedy zaczynasz poważnie podchodzić do robienia zdjęć, możesz zauważyć wyjątkową zmianę w postrzeganiu otaczającego Cię świata. Z biegiem czasu będziesz ciągle szukać scen i tematów, które Cię interesują. Przekonasz się, że oceniasz prawie wszystko, co widzisz jako potencjalny obraz. Nauka wizualnego wyszukiwania potencjalnych obrazów jest zdecydowanie artystycznym i kreatywnym działaniem prawej półkuli mózgu.

Fotografia wymaga inwestycji czasu

Stanie się dobrym fotografem wymaga zainwestowania czasu, dzięki czemu możesz nauczyć się rzemiosła i przećwiczyć to, czego się nauczyłeś. To nie jest hobby, w które możesz wkroczyć i zacząć robić wspaniałe zdjęcia w ciągu kilku dni.

Naucz się widzieć rzeczy inaczej

Większość początkujących fotografów skupia swoją uwagę na sprzęcie i technicznych aspektach wykonania odpowiednio naświetlonego zdjęcia. Poznanie technicznych aspektów fotografii jest kluczowe, ale trzeba też nauczyć się komponować zdjęcie. Fotografia jest formą artystycznej i twórczej ekspresji i jest pierwszą poważną formą sztuki XXI wieku. Dobra fotografia może mieć wysoką wartość artystyczną dzięki zastosowaniu kompozycji, ekspozycji, doboru obiektywu i oświetlenia. Dobre zdjęcie jest nie tylko odpowiednio wyeksponowane, ale może wywołać emocjonalną reakcję widza.

To nie kamera, to FOTOGRAF

Aparat to po prostu narzędzie służące do robienia zdjęć. Podczas zakupów przekonasz się, że większość lustrzanek cyfrowych oferuje te same podstawowe funkcje. Jeśli Twoim celem jest przejście od poważnej fotografii amatorskiej do profesjonalnej, potrzebujesz odpowiednich narzędzi do tworzenia zdjęć spełniających oczekiwania Twoich klientów. Jednak dla większości osób rozpoczynających fotografowanie aparat cyfrowy klasy podstawowej jest więcej niż wystarczający. Zamiast marnować cały budżet na super drogi aparat, upewnij się, że możesz sobie pozwolić na ładną lampę błyskową, statyw, filtry UV i może obiektyw zmiennoogniskowy.