Posiadania zwierzaka w domu niesie za sobą dużo radości. Jednak nie tylko radości, czasami niesie za sobą także i pchły. Te małe, ale niezwykle uciążliwe istoty są trudne do wytępienia i wytrwale znoszą wszystkie próby ich unieszkodliwienia. Jak pozbyć się pcheł z domu?
Pierwszym krokiem jest wypranie wszystkiego z czym potencjalnie nasz pies mógł mieć bezpośredni kontakt, np. pościel, koce rozłożone w salonie i dywan, na którym się wyleguje. W ten sposób także odświeżymy nasze mieszkanie i cały asortyment.

 

Drugim krokiem jest zaopatrzenie się w skuteczny specyfik przeciwko pchłom. Może być on w postaci aerozolu, który będzie zapobiegał przekształcaniu się larw pcheł w dorosłe osobniki. Preparaty przenikają do włókien dywanu, pościeli, koców, czyli do wszystkich tych miejsc, gdzie pchły najczęściej się rozwijają.
Profilaktycznie warto często odkurzać całe mieszkanie. I ostatnim etapem jest wykąpanie zwierzaka z dodatkiem środka przeciwko pchłom. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego aby nasz pupil nie wnosił nam do mieszkania pcheł to warto przejrzeć dokładnie jego sierść czy nie ma znowu pcheł po spacerze.