Szpital jest miejscem, w którym znaleźć może się każdy z nas. Głównymi przyczynami hospitalizacji są stany nagłe, zaostrzenie chorób przewlekłych lub diagnostyka uciążliwych dolegliwości. Jest to miejsce kojarzące się nam negatywnie, ponieważ bardzo często przebywaniu w nim towarzyszy ból, cierpienie, a także śmierć.

 

Warto jednak przyjrzeć się innej wizji tego budynku, która wiążę się z pomaganiem oraz polepszaniem stanu zdrowia pacjentów.
Każdy z nas powinien wziąć pod uwagę to jak wiele pracy wkłada personel medyczny w procedury mające na celu poprawę naszego stanu. Pielęgniarki nie tylko zajmują się opieką nad pacjentami, ale również wykonują procedury medyczne takie jak pobrania krwi lub zakładanie wenflon. Starają się one również zapewnić nam jak największy komfort w trakcie pobytu w szpitalu. Jeśli chodzi o lekarzy to poświęcają ogromną ilość uwagi na ocenę naszych wyników badań oraz znalezienie najlepszej terapii. Bardzo często muszą oni zrezygnować ze swojego życia prywatnego, aby poświęcić się pacjentom, którzy potrzebują ich pomocy. Widzimy zatem, że szpital to również miejsce gdzie znajdziemy kompleksową pomoc zdrowotną.