Internet stacjonarny powinien zapewniać odpowiednią prędkość. Nie każdy wie, że światłowód nie jest dostępny jeszcze we wszystkich miejscach. Duża część społeczeństwa ma problem z tym, aby wybrać dla siebie dogodną ofertę internetu.

Idealny internet domowy

Wpisując w Google “internet Wrocław” (lub też nazwę innego miasta), można łatwo przekonać się, że dostępność usług jest szeroka. Tym bardziej, jeżeli weźmie się pod uwagę ilość dostawców, którzy działają na terenie Wrocławia lub obejmując swoim zasięgiem także inne miasta. Oferty internetu są liczne. Nie ma jednej uniwersalnej propozycji. W każdym przypadku należy zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby, aby móc stwierdzić, że korzysta się z idealnego połączenia..

Internet światłowodowy lub radiowy?

Światłowód to jedna z najpopularniejszych opcji, która dostępna jest w zdecydowanej większości miejsc. Dostawcy internetu dążą do tego, aby z takiego połączenia, jakie jest wolne od wszystkich zakłóceń, mogli korzystać tak naprawdę wszyscy. Całkiem możliwe, że w najbliższym czasie ma szansę się to zmienić.

Światłowód ma tą przewagę, że działa tak naprawdę zawsze. Prędkość internetu nie będzie się zmniejszać, jeżeli na dworze będzie się miało do czynienia z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Jest to możliwe dzięki Technologi FTTH. To dzięki temu internet mobilny dostarczony jest bezpośrednio do mieszkania.

Dla porównania – w przypadku pogarszających się warunków atmosferycznych – internet radiowy powoduje wiele zakłóceń, jakie mogą obniżyć komfort użytkowania.

Internet Wrocław – jaką powinien mieć prędkość?

Oto jedno z najważniejszych pytań, jakie należy sobie zadać, aby mieć pewność, że bez trudu będzie można wykorzystywać internet bezprzewodowy do pracy, do rozrywki lub do nauki. W biurze obsługi klienta poszczególnych dostawców na pewno można uzyskać wiele informacji odnośnie wartości, jakie przypisane są do poszczególnych ofert. Oto możliwości, jakie są w stanie zapewnić dane prędkości:

  • 10 Mb s – dla osób, jakie okazyjnie korzystają w domu z internetu, jest to bardzo wolna prędkość internetu;
  • 50 Mb s – połączenie, które może wystarczyć osobom, jakie wobec internetu nie mają zbyt wielkich wymagań, taka prędkość przydaje się do obsługi maks. jednego urządzenia;
  • 100 Mb/s – dobre połączenie, jakie jest w stanie spełnić oczekiwania jednego użytkownika, który wobec internetu ma nieco większe wymagania, z powodzeniem można pomyśleć o równoczesnym podłączeniu komputera i np. tableta;
  • 300 Mb/s – dobra prędkość, która pozwala na podłączenie kilku urządzeń, jakie jednocześnie będą wykorzystywane, może z tej prędkości korzystać kilka osób;
  • 1 Gb/s – najlepsza z możliwych ofert, jaka jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających osób.

Jaka oferta internetu będzie najlepsza?

Jeżeli szukasz najlepszej oferty internetu, dowiedz się w jaki sposób będzie on dostarczony do Twojego domu. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się router. Za jego dostarczenie odpowiedzialna jest firma, która zaoferowała tani internet. Płaci się za niego w ramach abonamentu lub też można uzyskać go na zasadzie wynajmu. Do comiesięcznej kwoty doliczana jest stosowna opłata, która uzależniona jest od oferty.

Instalacja internetu za pomocą routera nie nastręcza żadnych trudności. Nie wymaga ona również przeprowadzenia kosztownych prac remontowych – jak to mogło być w przeszłości. Wystarczy tylko uzyskać dostęp do instalacji elektrycznej, aby modem WiFi móc podłączyć.

Łącząc się z biurem obsługi klienta na pewno będzie można uzyskać fachowe doradztwo, które pozwoli uzyskać najszybszy internet, który zapewni sprawne pobieranie plików oraz ich wysyłanie.