Zabezpieczanie danych firmowych to bardzo ważny proces, który pozwala chronić wrażliwe informacje dotyczące przedsiębiorstwa, jego pracowników oraz jego klientów. Po zakończeniu pracowania na określonym sprzęcie, jak telefon czy laptop, powinniśmy oddać je do wyczyszczenia, a nośniki danych do zniszczenia. Dlaczego jest to takie istotne?

1. Niszczenie danych cyfrowych – po co się je przeprowadza?

2. Dlaczego niszczenie danych jest ważne?

3. Selkea.pl – profesjonalne niszczenie danych

4. O czym pamiętać niszcząc dane cyfrowe z komputerów pracowników?

Niszczenie danych cyfrowych – po co się je przeprowadza?

Ochrona danych firmowych jest bardzo ważna dla każdego przedsiębiorstwa. Niezależnie od tego, czy mówimy o patentach, projektach czy danych klientów, wyciek podobnych informacji mógłby bardzo mocno ugodzić w naszą reputację, jak i status materialny firmy. Z tego powodu przy odbieraniu laptopów i innych urządzeń od pracowników powinniśmy zadbać o zniszczenie wszelkich danych, jakie się na nich znajdują, zanim przekażemy sprzęt innej osobie lub odsprzedamy jako poleasingowy.

Dlaczego niszczenie danych jest ważne?

Usługi niszczenia danych zawartych na nośnikach elektronicznych nie polega jedynie na ich fizycznym zniszczeniu – czasem nawet z tak uszkodzonego dysku da się odzyskać dane. Zamiast tego spółka odpowiedzialna za procedurę powinna odebrać je od nas w zaplombowanych pojemnikach, a następnie nagrać proces niszczenia i wystawić stosowny protokół. Przeprowadzenie tego procesu jest bardzo ważne: chroni nie tylko dane naszych klientów, ale także samo przedsiębiorstwo. W ten sposób zapewniamy sobie gwarancję zachowania poufnych danych w ramach naszych struktur, a nasze projekty, procedury, schematy pracy czy systemy są bezpieczne. Proces niszczenia danych powinniśmy przeprowadzić zawsze po zdaniu laptopa i innych sprzętów przez pracowników – zarówno, gdy mają one trafić do innej osoby, jak i gdy planujemy oddać je na odkup.

Selkea.pl – profesjonalne niszczenie danych

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze dane zostały poprawnie zniszczone, powinniśmy zgłosić się z tym problemem do zaufanej firmy z sektora IT. Dzięki temu proces przebiegnie szybko i sprawnie, a także zgodnie ze wszelkimi przyjętymi zasadami. Decydując się na konsultację w zakresie usługi pamiętaj o tym, by opisać rodzaj nośników oraz jego ilość, co pozwoli na sprawniejszą wycenę i szybsze przygotowanie do wykonania zadania. O tym, jak działa niszczenie danych i jak wygląda przebieg procedur z nimi związanych znajdziesz na stronie selkea.pl.

O czym pamiętać niszcząc dane cyfrowe z komputerów pracowników?

Wybierając firmę zajmującą się niszczeniem danych zwróćmy uwagę na to, jak długo działa ona na rynku, a także jakie opinie mieli na jej temat inni użytkownicy. Selkea sp oferuje kompleksowe usługi w zakresie niszczenia danych na nośnikach elektronicznych, co pozwala przygotować wiele urządzeń do ponownej pracy jednocześnie. W razie potrzeby możemy również zdecydować się na oddanie sprzętu w ramach sprzedaży poleasingowej, jeżeli nie  będzie on nam już potrzebny.

Niszczenie sprzętów to podstawowa forma zabezpieczania danych firmowych, jak i jej klientów. Dzięki usunięciu fizycznego nośnika nie musimy martwić się o to, że informacje na nim zawarte wpadną w niepowołane ręce. Wybierając firmę zajmującą się niszczeniem danych zwróćmy uwagę na jej doświadczenie, a także opinię wśród innych użytkowników – to zminimalizuje ryzyko wyboru partnera, który nie będzie odpowiadał naszym potrzebom.