Prowadzenie własnego biznesu stacjonarnego, czy internetowego wymaga nie tylko przemyślanych i spójnych działań, jeżeli chodzi o profesjonalną obsługę klienta i dostarczenie najwyższej jakości produktów, ale także miarodajne działania marketingowe, które przyciągną nowych, potencjalnych klientów, którzy do tej pory nie mieli okazji skorzystać z twoich usług. Chcąc zapewnić sobie płynność finansową i zwiększenie zysków warto postawić na marketing internetowy, który aktualnie jest najlepszym kanałem marketingowym.

  • Social Media marketing – content marketing online
  • Infuencer marketing – rodzaje marketingu internetowego

Social Media marketing – content marketing online

Nie od dziś wiadomo, że we współczesnym świecie nic nie liczy się tak bardzo, jak media społecznościowe i zaangażowani odbiorcy, którzy chętnie klikają w treści przez ciebie umieszczane. To właśnie dlatego wielu przedsiębiorców już dawno postawiło na możliwości, jakie niesie za sobą nowoczesna technologia i z chęcią korzystają z działań związanych z marketingiem internetowym.

W marketingu internetowym wciąż zachodzą zmiany, które mają przyciągać szerszą grupę odbiorców i skupiać ich uwagę na dłużej. Jeszcze do niedawna najlepsza formą komunikacji było tworzenie postów, grafik i karuzel, które przyciągały użytkowników. Dziś ta forma uległa zmianie i zamiast zdjęć dużo lepszym sposobem jest video marketing. Zgodnie z obowiązującymi trendami i badaniami najlepszym sposobem jest przyciągnięcie uwagi widza w ciągu pierwszych 3 sekund. To właśnie dlatego wykorzystywanie obowiązujących trendów zarówno na Instagramie, jak i tik Toku jest tak ważne, by pozyskiwać nowych klientów.

Influencer marketing – rodzaje marketingu internetowego

Jedną z popularnych metod content marketingu jest wykorzystanie znanych i lubianych osób do promocji twojej działalności. W takim wypadku przy mniejszych kontach warto umówić się na współpracę barterową, czyli produkt lub usługa za reklamę, lub w przypadku osób, które są szerzej znane w mediach społecznościowych umówić się na klasyczną umowę z określonym wynagrodzeniem.

Chcąc działać profesjonalnie w świecie internetu wykorzystaj możliwości, jakie daje agencja marketingu internetowego funkymedia. Ich doświadczenie i pasja sprawią, że staniesz się mistrzem contentu w mediach społecznościowych. Dodatkowym atutem jest możliwość dostosowania reklam i proponowanych treści do twojej grupy docelowej. Oznacza to, że dobrze stworzony materiał dotrze do ludzi z miejscowości, w której działasz i jej okolic.